İnternetten İddaa Nasıl Oynanır?

İddaanın nasıl oynanacağını anlatmadan önce öncelikle iddaanın ne olduğunu söylemekte fayda var. İddaa çoğu spor dalı dahil olmak üzere genellikle futbol üzerinden yerli ve deplasman oynadığınız bahisler üzerine kuruludur.  2002’den bu yana iddaa oldukça büyüme kaydetmiştir.

Bir maç üzerinde iddaa oynarken birden fazla seçeneğimiz olur. Örneğin, maçın alt veya üst bitmesi gibi. Bu seçenekleri aşağıda bulabilirsiniz.

 İnternetten İddaa Nasıl Oynanır?

Maç sonucuna iddaa nedir?

Maç sonucuna iddaa oynamak en düz olanıdır. 2 takım arasından maç sonunda kimin kazanacağını veya beraber olacağını seçtiğiniz iddaa yöntemidir. Ev sahibi takım “1” olarak deplasman takımı ise “2” olarak geçmektedir. Eğer iddaayı düz olarak oynamak istiyorsanız maç sonucuna oynamanız en basit bazen de en karlısı olabilir.

Resimde de kırmızı alanda gördüğünüz gibi MS1 MSX MS2 bulunmaktadır.

Alt üst nedir?

Alt oynamak: Futbolda alt bir maça alt oynadığınız zaman o maçta 3 golden az olması gerekmektedir. Mesela Türkiye-Yunanistan maçına alt oynadığımız zaman skorlar şöyle olmalıdır 0-0, 0-1, 0-2, 1-0, 1-1, 2-0 olduğu takdir de alt olmuş olmaktadır.

Üst oynamak: Yukarıdaki anlattığımız altın tam tersidir. Üst oynadığımız zamanda oynadığımız maçın gollerinin 3 ve 3 golden fazla olması gerekmektedir. Örneğin maçın skoru 2-1, 3-0, 2-2 gibi olmasıdır.

Bu resimde 324 numaralı maçta alt oynanmıştır.

Bu resimde ise 324 numaralı maça üst oynanmıştır.

Çifte şans nedir?

İlk anlattığımız maç sonucuna iddaa sadece ms1, ms2 veya beraberlik oynayabiliyorduk, çifte şans ise daha düşük oranda ikisini seçme olanağı sunuyor. Örnek olarak, eğer bir maçta çok kararsız kaldıysanız aynı anda hem ev sahibi takımına hem de beraberliğe oynayabiliyorsunuz böylece çifte şans oynamış oluyorsunuz.

İnternetten İddaa Nasıl Oynanır

 

İlk yarı sonucu nedir?

Bu iddaa yöntemini genellikle ilk yarıya hızlı başlayan takımla için tercih edebilirsiniz. Maçın 45 dakikalık ilk yarısı sonucunu ele alan iddaa yöntemidir. Örneğin siz bir maça “İlk yarı sonucu 2-0” oynadığınız zaman sadece ilk yarı sonunda olan skor önemlidir, maçın devamı sizi ilgilendirmez.

151 Numaralı maça ise ilk yarı 1.5 gol üstü oynanmıştır.

İlk yarı maç sonucu nedir?

Bu yöntem ile iddaa oynamak oldukça kazançlı bir o kadar da riskli diyebiliriz. Bunun nedeni ise ilk yarı kaybeden bir takım ikinci yarı performansını düşürebilir de aynı şekilde devam da edebilir. İlk yarı maç sonucunun temel mantığı şudur; 2 kere tahmin oynarsınız, birinci tahmininiz ilk yarıyı ev sahibi mi beraberlik mi yoksa deplasman takımı mı kazanacak, aynı şekilde maç sonucunun ne olacağını da tahmin etmeniz gerekmektedir. Eğer ciddi futbol takipçisi iseniz bu yöntemi kullanıp biraz da risk alarak ciddi miktarda para elde edebilirsiniz.

764 Numaralı maçta ise ilk yarıyı deplasman takımı maç sonucunu ise ev sahibi takım kazanır oynanmış bir kupon.

Maç skoru nedir?

İddaa futbol takibi ve akıllıca oynamanın yanı sıra şans da gerekmektedir. Maç sonucunda daha çok şansa ihtiyacınızın olmasıdır. Bir takımın yeneceği kesin olsa bile kaç gol atacağı veya deplasman takımdan herhangi bir gol geleceğini kestiremezsiniz. Ama gene de oynaması zevkli ve oranları ise fazlasıyla yüksek bir iddaa yöntemidir.

133 numaralı maça skor olarak 3-3 oynanmıştır.

internnetten nasıl iddaa oynanır

Toplam gol sayısı nedir?

İddaa’da gol sayısı bir maçtaki atılan gol sayılarını belirtmek için kullanılmaktadır. Kısaltması TG olarak geçer. Toplam gol sayısı iddaa’da 4 farklı gruba ayrılmıştır.

Bunlar şöyledir:

TG 0-1: Maçta 1 veya hiç gol atılmayacağınız belirtir.

TG 2-3: Maçtaki toplam 2 veya 3 gol olmasını belirtir.

TG 4-6: Maçtaki toplam gol sayısının 4 veya 6’yı bulması gerektiğini belirtir.

TF 7+: Maçta 7 veya 7’den fazla gol olması gerektiğini belirtir.

302 numaralı maça Toplam Gol (TG) sayısı 2-3 olarak belirlenmiştir.

 

Karşılıklı gol var/yok nedir?

Karşılıklı gol var oynadığımız zaman her iki takımında en az 1 gol atmaları gerekir. Karşılık gol yok oynadığımız zaman, ev sahibinin gol atıp deplasman takımının gol atmaması veya deplasman takımın gol atıp ev sahibi takımın gol atmaması durumu gerçekleşir.

401 numaralı maçta karşılıklı gol var oynanmıştır.

İnternetten İddaa Nasıl Oynanır kaynak : http://hititbetgiris.com/internetten-iddaa-nasil-oynanir/

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s